27117
Anatomi Ailesinin Değerli Üyeleri,

 
Konya’da düzenlenen 19. Ulusal Anatomi Kongresi ve Uluslararası Akdeniz Anatomi Kongresi süresinde, 8 Eylül 2018’de gerçekleştirilen, Türk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği’nin olağan kurulunun yapmış olduğu seçimde TAKAD Yönetim Kurulu’na asil üye olarak Prof. Dr. Esat ADIGÜZEL, Prof. Dr. Ümit Süleyman ŞEHİRLİ, Prof. Dr. Piraye KERVANCIOĞLU, Prof. Dr. Zeliha KURTOĞLU OLGUNUS, Prof. Dr. Çağatay BARUT, Prof. Dr. Ayhan CÖMERT ve Doç. Dr. İlke Ali GÜRSES, yedek üye olarak Prof. Dr. Nadire ÜNVER DOĞAN, Prof. Dr. Ayşin KALE ve Dr. Ferhat GENECİ, TAKAD Denetleme Kurulu’na asil üye olarak Prof. Dr. Muzaffer SİNDEL, Prof. Dr. Aslı AKTAN İKİZ,  Prof. Dr. Alper ATASEVER, yedek üye olarak Prof. Dr. Ferruh YÜCEL, Prof. Dr. Can PELİN ve Prof. Dr. Ayla KÜRKÇÜOĞLU seçilmiştir.
Yönetim Kurulunun yapmış olduğu toplantıda görev dağılımı oy birliği ile aşağıdaki gibi kabul edilmiştir.
Yönetim Kurulu Başkanı: Esat ADIGÜZEL
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Zeliha KURTOĞLU OLGUNUS
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Çağatay BARUT
Genel Sekreter: Piraye KERVANCIOĞLU
Muhasip Üye: Ayhan CÖMERT
Muhasip Üye Yardımcısı: İlke Ali GÜRSES
Üye: Ümit Süleyman ŞEHİRLİ
Prof. Dr. Ümit Süleyman ŞEHİRLİ’nin yönetim kurulundan istifa ederek çekilmesi nedeniyle yedek üye Prof. Dr. Nadire ÜNVER DOĞAN üye olarak kurula katılmıştır.
Yönetim Kurulu Üyeleri olarak bizleri bu göreve layık gördükleri için tüm dernek üyelerimize, seçim sürecinin uygun ve demokratik olarak yürütülmesini sağlayan Divan Kurulu’na, emek vererek derneğimizi bu güne kadar taşıyan hocalarımıza, bu bayrağı bize devreden bir önceki TAKAD başkanı Prof. Dr. Erdoğan ŞENDEMİR, yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr. Ümit Süleyman ŞEHİRLİ, Prof. Dr. Ferruh YÜCEL, Prof. Dr. Gülgün ŞENGÜL, Prof. Dr. Emel ULUPINAR, Prof. Dr. Esat ADIGÜZEL, Prof. Dr. Nihal APAYDIN’a, gösterdikleri misafirperverlikleri için Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Muzaffer Şeker ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Mustafa BÜYÜKMUMCU nezdinde tüm Meram Tıp Fakültesine, Anatomi Anabilim Dalı öğretim üyesi ve çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Yeni dönemde, sizlerin de katılımı ile derneğimizi daha iyi yerlere taşımayı, aldığımız bu görevi camiamızın ve derneğimizin yararına en iyi olacak şekilde yerine getirmeyi hedefleyerek, devraldığımız bu bayrağı derneğimizin geleneklerine uygun olarak taşıyacağımıza inanıyoruz.
 
Saygılarımızla
 
TAKAD Yönetim Kurulu Adına
Prof. Dr. Piraye KERVANCIOĞLU
Genel Sekreter                                                                                                  

Anatomi ailesinin değerli üyeleri;

 

Anatomi camiasında artık geleneksel hale gelen “Anatomi Kış Günleri” toplantısının yedincisi 21-23 Ocak 2019 tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı ev sahipliğinde Denizli’de gerçekleştirilecektir. Bu toplantımızın ana teması “Anatomide asistan eğitimi ve sorunları” olacaktır. Sosyal programın ağırlıklı olacağı kış toplantımız Pamukkale bölgesinin en güzel otellerinden “Richmond Pamukkale Thermal Hotel”de gerçekleştirilecektir.

Toplantımız süresince hem egenin güzel kenti Denizli’yi gezme fırsatı hem de ülkemizin ve dünyanın en güzel yerlerinden olan Pamukkale bölgesinin termal kaplıcalarından faydalanma imkânı bulacaksınız. Bilimsel ve sosyal program hazırlanmakta olup yakın bir zamanda siz değerli katılımcılarla paylaşılacaktır. Anatomi ailesinin tüm üyelerinin katılımından ve sizleri Pamukkale’de ağırlamaktan onur ve mutluluk duyacağız.

 

Prof. Dr. Mehmet Bülent ÖZDEMİR

 

                                                                                                  
 

Dear Colleagues,

On behalf of the Local Committee of the Joining Meeting of the European Association of Clinical Anatomist (EACA) and the International Society of Clinical and Applied Anatomy (ISCAA). It is my pleasure to invite you to the International Meeting of ANATOMIA CLINICA, which will take place from 24th to 26th June 2019in Madrid (Spain). The Conference will be held at the Complutense University of Madrid, in the Faculty of Medicine.
 

Dr. Jose Sañudo 
President of the Congress


 

                                                                                                      

 

Anatomi Ailesinin Değerli Üyeleri ve Sevgili Genç Arkadaşlarım,

 

 

Konya'da görüşme fırsatı bulduğumuz çok sayıda anabilim dalı başkanı ve meslektaşlarımızdan gelen 2-6 Eylül 2019 tarihlerinde fakültelerimizde eğitim başlıyor veya hazırlıklarımızın en yoğun olduğu dönem, keşke gelecek kongre daha erken yapılabilse" önerilerini dikkate alarak, kongre tarihimizin "27-31 Ağustos 2019" olarak güncellendiğini sizlere duyurmak istiyoruz.

 

Vurgulamak istediğimiz en önemli bilgi, kongrenin yüksek lisans ve doktora öğrencileri, araştırma görevlileri, uzman ve öğretim görevlilerine sunduğumuz, üniversitemiz yurtlarında ücretsiz konaklama ve ücretsiz kongre katılımı imkanıdır. Gerekli planlamayı yapabilmek nedeniyle 13 Ağustos 2018 tarihinde sizlere gönderdiğimiz e-mail'de tahmini katılımcı sayısını istemiştik. Bu imkanı sunmaktaki amacımız, genç arkadaşlarımızı kongremizde daha yoğun olarak aramızda görmeyi ve katılımı artırabilmeyi arzu etmemizdir.  WEB sayfası ve program ile ilgili hazırlıklarımız devam etmekte olup en kısa zamanda sizlere duyurulacaktır.

 

Sizleri İstanbul'da en iyi şekilde ağırlamak, bilimsel ve sosyal programımızı dolu dolu yaşatabilmek dileğiyle, sağlıklı ve başarılı bir öğretim yılı diliyoruz.

 

Selam ve sevgilerimle

Prof. Dr. Ufuk ŞAKUL

İstanbul Medipol Üniversitesi

Tıp Fakültesi Anatomi AD. Bşk.

                                                                                                      


                                                                                                      

Tıp Eğitimi Anatomi Çekirdek Eğitim Programı
1. Sürüm
Anatomi ÇEP Final Raporu 2018 Nisan