27117

Anatomi Ailesinin Değerli Üyeleri,

 

Kovid-19 salgını kısıtlamalarının sona ermesi ile İçişleri Bakanlığı’nın ve Ankara İl Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün tavsiyesi üzerine Derneğimiz Olağan Seçimli Genel Kurulu’unun, Dernek Tüzüğümüzde belirtildiği gibi Eylül ayında yapılmasına karar verilmiştir.

 

TAKAD Olağan Seçimli Genel Kurulu, tekrar erteleme yönünde bir karar çıkmaması halinde 24 Eylül 2022 Cumartesi günü saat 13:00’te ve yeterli çoğunluğun sağlanamaması durumda 22 Ekim 2022 Cumartesi günü saat 14:30’da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılacaktır. 

 

Ayrıca 22 Ekim 2022 Cumartesi günü saat 13:30’da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bu yıl aramızdan ayrılan Merhum Prof. Dr. Mustafa Fevzi SARGON Hocamız için bir anma töreni ve Hocamızın isminin verildiği laboratuvarın açılışı gerçekleştirilecektir.

 

Genel kurulumuzda görüşmek dileği ve saygılarımızla.

 

TAKAD Yönetim Kurulu adına,

Doç. Dr. İlke Ali GÜRSES
 Genel SekreterAnatomi Ailesinin Değerli Üyeleri,


Covid-19 pandemisi nedeni ile ertelenen Türk Anatomi̇ ve Kli̇ni̇k Anatomi̇ Derneği Olağan Genel Kurulu, 27 Mart 2021 günü Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Kampüsünde hazırun üyeler ile gerçekleştirilmiştir.
 
Genel Kurulda Dernek Organları için seçim yapılmıştır. Seçilen yeni Yönetim Kurulu görev dağılımını aşağıdaki gibi yapmıştır;
 
TAKAD Yönetim Kurulu:
Yönetim Kurulu Başkanı: Piraye KERVANCIOĞLU
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Çağatay BARUT
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Nadire ÜNVER DOĞAN
Genel Sekreter: İlke Ali GÜRSES
Muhasip Üye: Ceren GÜNENÇ BEŞER
Üye: Esat ADIGÜZEL
Üye: Selçuk TUNALI
 
TAKAD Denetleme Kurulu:
Rabet GÖZİL
Ayla KÜRKÇÜOĞLU
Danış AYGÜN
 
Ayrıca Genel Kurulda dernek üyelik aidatlarının güncellenmesi ek maddesi de görüşülmüş ve yıllık üye aidatlarının 2022 yılından itibaren geçerli olmak koşulu ile 150 Türk Lirası olarak güncellenmesine oybirliği ile karar verilmiştir.
 
NOT: Derneğimiz 2021 yılı aidatlarını yatırmamış üyelerimiz 2021 yılı için 50 TL (eski aidat ücreti) yatırmaları yeterli olacaktır.
 
Yönetim Kurulu Üyeleri olarak bizleri bu göreve layık gördükleri için tüm dernek üyelerimize, seçim sürecinin uygun ve demokratik olarak yürütülmesini sağlayan Divan Kurulu’na, emek vererek derneğimizi bu güne kadar taşıyan hocalarımıza ve gösterdikleri misafirperverlikleri için Ankara Üniversitesi Anatomi Anabilim Dalına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 
Siz değerli üyelerimizin de katılımı ile pandemi koşullarına rağmen derneğimizi daha iyi yerlere taşımayı, aldığımız bu görevi camiamızın ve derneğimizin yararına en iyi olacak şekilde yerine getirmeyi hedefleyerek, devraldığımız bu bayrağı derneğimizin geleneklerine uygun olarak taşıyacağımıza inanıyoruz.
 
Sağlıklı günlerde görüşmek dileği ve saygılarımızla
 
TAKAD Yönetim Kurulu adına,
Doç. Dr. İlke Ali GÜRSES
Genel Sekreter

8. Anatomi Kış Günleri Toplantısı
http://www.ifaa2021.org/
Anatomi Ailesinin Değerli Üyeleri,


 
Konya’da düzenlenen 19. Ulusal Anatomi Kongresi ve Uluslararası Akdeniz Anatomi Kongresi süresinde, 8 Eylül 2018’de gerçekleştirilen, Türk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği’nin olağan kurulunun yapmış olduğu seçimde TAKAD Yönetim Kurulu’na asil üye olarak Prof. Dr. Esat ADIGÜZEL, Prof. Dr. Ümit Süleyman ŞEHİRLİ, Prof. Dr. Piraye KERVANCIOĞLU, Prof. Dr. Zeliha KURTOĞLU OLGUNUS, Prof. Dr. Çağatay BARUT, Prof. Dr. Ayhan CÖMERT ve Doç. Dr. İlke Ali GÜRSES, yedek üye olarak Prof. Dr. Nadire ÜNVER DOĞAN, Prof. Dr. Ayşin KALE ve Dr. Ferhat GENECİ, TAKAD Denetleme Kurulu’na asil üye olarak Prof. Dr. Muzaffer SİNDEL, Prof. Dr. Aslı AKTAN İKİZ,  Prof. Dr. Alper ATASEVER, yedek üye olarak Prof. Dr. Ferruh YÜCEL, Prof. Dr. Can PELİN ve Prof. Dr. Ayla KÜRKÇÜOĞLU seçilmiştir.
Yönetim Kurulunun yapmış olduğu toplantıda görev dağılımı oy birliği ile aşağıdaki gibi kabul edilmiştir.
Yönetim Kurulu Başkanı: Esat ADIGÜZEL
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Zeliha KURTOĞLU OLGUNUS
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Çağatay BARUT
Genel Sekreter: Piraye KERVANCIOĞLU
Muhasip Üye: Ayhan CÖMERT
Muhasip Üye Yardımcısı: İlke Ali GÜRSES
Üye: Ümit Süleyman ŞEHİRLİ
Prof. Dr. Ümit Süleyman ŞEHİRLİ’nin yönetim kurulundan istifa ederek çekilmesi nedeniyle yedek üye Prof. Dr. Nadire ÜNVER DOĞAN üye olarak kurula katılmıştır.
Yönetim Kurulu Üyeleri olarak bizleri bu göreve layık gördükleri için tüm dernek üyelerimize, seçim sürecinin uygun ve demokratik olarak yürütülmesini sağlayan Divan Kurulu’na, emek vererek derneğimizi bu güne kadar taşıyan hocalarımıza, bu bayrağı bize devreden bir önceki TAKAD başkanı Prof. Dr. Erdoğan ŞENDEMİR, yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr. Ümit Süleyman ŞEHİRLİ, Prof. Dr. Ferruh YÜCEL, Prof. Dr. Gülgün ŞENGÜL, Prof. Dr. Emel ULUPINAR, Prof. Dr. Esat ADIGÜZEL, Prof. Dr. Nihal APAYDIN’a, gösterdikleri misafirperverlikleri için Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Muzaffer Şeker ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Mustafa BÜYÜKMUMCU nezdinde tüm Meram Tıp Fakültesine, Anatomi Anabilim Dalı öğretim üyesi ve çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Yeni dönemde, sizlerin de katılımı ile derneğimizi daha iyi yerlere taşımayı, aldığımız bu görevi camiamızın ve derneğimizin yararına en iyi olacak şekilde yerine getirmeyi hedefleyerek, devraldığımız bu bayrağı derneğimizin geleneklerine uygun olarak taşıyacağımıza inanıyoruz.
 
Saygılarımızla
 
TAKAD Yönetim Kurulu Adına
Prof. Dr. Piraye KERVANCIOĞLU
Genel Sekreter                                                                                                       

Tıp Eğitimi Anatomi Çekirdek Eğitim Programı
1. Sürüm
Anatomi ÇEP Final Raporu 2018 Nisan