27117
"2017 KIŞ TOPLANTISI, BURSA"

(Detaylı bilgi kısa süre içinde açıklanacaktır)

                                                                                                         

Anatomi Ailemizin Çok Değerli Üyeleri
 
15 Temmuz 2016 Cuma günü Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bir grup tarafından Demokrasimize darbe girişiminde bulunulmuştur. Bu girişim karşısında devlet kuruluşlarının yanında, Milletimiz ve Sivil Toplum Kuruluşlarımız tarihinde örneğine az rastlanan bir kahramanlık göstererek bu hain teşebbüsün akamete uğramasını sağlamıştır.
TAKAD Yönetim Kurulu olarak bu hain darbe girişimine yeltenen ve arkasında duran tüm güçleri şiddetle telin ediyor, Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin yanında bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da onurla, şerefle, haysiyetle dimdik duracağımızı ifade etmek istiyoruz. Tüm meslektaşlarımıza selam ve saygılarımızı iletiyoruz.
 
TAKAD YÖNETİM KURULU

25. Uluslarası Morfolojik Bilimler Simpozyumu Çin Halk Cumhuriyeti'nin Xi'an kentinde gerçekleştirilecektir.
İlk çağrıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
 

                                                                                                         


Değerli Akademisyenler, Ülkemizdeki kimsesiz kadavra kullanımı hakkında yapmakta olduğumuz bir çalışmaya katılmanız için sizleri davet etmek istiyoruz.

Prof. Dr. Adnan ÖZTÜRK yürütücülüğünde yapılan "Türkiye’deki Anatomi Anabilim Dallarında bağış ve sahipsiz (kimsesiz) kadavra kullanma sıklığı." başlıklı çalışmamız İstanbul Tıp Fakültesi Klinik Araştırmalar Etik Kurulu'nun 01.03.2016 tarihli kararı ile etik yönden uygun bulunmuştur.

Çalışmamızın amacı ülkemizde bulunan Anatomi Anabilim Dallarında bağış ve/veya sahipsiz kadavra kullanım sıklığını ortaya koymaktır.

Çalışma sonuçlarının sağlıklı olması açısından mümkün olduğu kadar çok soruya cevap vermenizi rica ederiz.

Form, her Anabilim Dalı için 1 (bir) adet doldurulacaktır. Mükerrer formlar değerlendirme dışı bırakılacaktır. Bu amaçla formların doldurulmasında Anabilim Dalı Öğretim Üyelerinin (mümkünse) tümünün katılması ve cevapların Anabilim Dalınızı yansıtacak şekilde olmasını sağlamanız önemle rica olunur. Ankette istenen kurum bilgisi sadece mükerrer katılımları önlemek amaçlıdır. Anket sonuçlarında Kurumlar anomin tutulacaktır.

Ayrıntılı bilgi için;
0212 414 21 76
0534 684 52 22
itfanatomi@istanbul.edu.tr

Katılımınız ve desteğiniz için şimdiden müteşekkiriz.

İÜ İTF Anatomi AD adına,

Prof. Dr. Adnan ÖZTÜRK
AD Başkanı